با حضور مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری یزد:

اجرای طرح کتاب « تأثیرگذار من »در اداره کل کتابخانه‌های عمومی یزد کلید خورد


نخستین جلسه طرح کتاب تأثیرگذار من صبح روز پنجشنبه 30 بهمن با حضور مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری یزد در محل اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان یزد برگزار شد.

"مجید جوادیان زاده" مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری یزد در ابتدای این جلسه با بیان شاخصه‌های "شهر خلاق" بیان داشت: کتابخانه‌های عمومی به توجه به جایگاه خاصی که در فرهنگ‌سازی و ارتقای سطح آگاهی مردم دارند، در این زمینه می‌توانند نقش تأثیرگذاری را ایفا کنند.

وی تأکید کرد: ارتباط قشر عظیمی از مردم با کتابخانه‌های عمومی، در ایجاد یک شبکه اجتماعی قوی و مؤثر با محوریت کتابخانه مؤثر است و این امر، ظرفیت خوبی برای فرهنگ‌سازی و ارتقای سطح فکری جامعه فراهم می‌کند.

جوادیان زاده در ادامه با معرفی 3 کتاب تأثیرگذار خود، به شرح اجمالی محتوای آنها پرداخت.

وی از مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان به دلیل راه‌اندازی نخستین کتابخانه ستادی در این اداره کل و همچنین ایجاد زمینه‌ای برای معرفی کتاب‌های مفید نویسندگان، فرهیختگان و اهالی کتاب و کتابخوانی قدردانی کرد.

"رقیه دوست فاطمی‌ها" مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان یزد نیز در سخنانی کوتاه، از مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری یزد به دلیل حضور در نخستین جلسه طرح "کتاب تأثیرگذار من" تشکر کرد.

وی هدف از راه‌اندازی کتابخانه ستادی در اداره متبوع خود را فرهنگ‌سازی برای مطالعه از داخل مجموعه کارکنان کتابخانه‌های عمومی برشمرد و تصریح کرد: تا زمانی که متولیان مدیریت کتابخانه‌ها، خود با کتاب انس نداشته باشند نمی‌توانند برای توسعه و ترویج کتابخوانی تلاش کنند.

"دوست فاطمی‌ها با اشاره به اجرای طرح "کتاب تأثیرگذار من" گفت: در این طرح که به صورت هفتگی برگزار می‌شود، اداره کل کتابخانه‌های عمومی پنج‌شنبه‌ها میزبان یکی از اندیشمندان، نویسندگان و مسئولان استان است و میهمانان این برنامه، کتاب‌های تأثیرگذار در زندگی خود را معرفی می‌کنند.

وی ادامه داد: همکاران ستاد اداره کل کتابخانه‌های یزد نیز در جلسات هفتگی این طرح، کتاب‌های تأثیرگذار خود را به سایرین معرفی کرده و شرحی مختصری از محتوای کتاب ارائه می‌کنند.