با حضور مسئولین استانی صورت پذیرفت:

افتتاح نخستین نمایشگاه مشاغل خانگی و کسب و کارهای خرد


آیین افتتاح نخستین نمایشگاه مشاغل خانگی و کسب و کارهای خرد به همت دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد و باهمكاري خانه صلح و انديشه و مشاركت تعدادي از دستگاههاي اجرايي با حضور استاندار ، فرماندار و جمعی از مسئولین استانی، صاحبان مشاغل خرد و خانگی و عموم مردم شریف یزد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر امور اجتماعی و فرهنگي استانداری یزد این نمایشگاه شامل غرفه هایی از مشاغل خانگی، صنایع دستی و کسب و کار های خرد در محل جدید نمایشگاه های بین المللی یزد برپا شده و استاندار یزد و مسئولین استانی از غرفه های کسب و کارهای خانگی این نمایشگاه بازدید به عمل آوردند.

  این نمایشگاه با هدف حمایت از تولیدکنندگان مشاغل خرد و خانگی، رونق فروش محصولات آن‌ها، اتصال آن‌ها به بازار بزرگتر و ...در محل نمایشگاههای دائمی بین المللی(جدید) از تاریخ 29آبان الی 1 آذر ماه سال جاری دایر بود.

 معرفی و توسعه مشاغل، حمایت از مشاغل خانگی و کسب و کار‌های کوچک در جهت اشتغالزایی و درآمد و در نهایت کاهش بیکاری از ديگر اهداف اين نمايشگاه بود.

این نمایشگاه در قالب ۲۰۰ غرفه در زمینه صنایع دستی، تولیدات خانگی، موادغذایی، زیورآلات، عروسک سازی برگزار شد که بیش از ۷۰ درصد این غرفه‌ها را بانوان که در طرح مشاغل خانگی فعالیت دارند برپا کردند.