مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد:

اهمیت موضوع ورزش و حمایت از ورزشکاران آنگونه که باید به مردم و دستگاه های استان معرفی نشده است


جلسه کمیته هماهنگی حمایت از ورزشکاران یزدی اعزامی به بازی های المپیک و پارالمپیک با حضور فخرالسادات خامسی مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری، مسعود شریعتی مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان یزد و نمایندگانی از دستگاه های اجرایی استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد طی این جلسه، حضار به بررسی راهکار های موجود جهت حمایت از ورزشکاران یزدی اعزامی به بازی های المپیک و پارالمپیک پرداختند.
فخرالسادات خامسی با اشاره به عدم اطلاع اکثر دستگاه ها و مراكز خصوصي  از تاثیر مثبت حمایت از ورزشکاران استان، لزوم فرهنگ سازی مناسب در این راستا را یادآور شد و خاطرنشان کرد: اهمیت موضوع ورزش و حمایت از ورزشکاران آنگونه که باید به مردم و دستگاه های استان معرفی نشده و باید جهت ترویج فرهنگ حمایت از ورزشکاران بیشتر تلاش نمود.
وی افزود: راهیابی ورزشکاران یزدی به المپیک و پارالمپیک بعد تبلیغاتی مناسبی داشته و هماهنگی با فضای رسانه ای و صدا و سیما، تبلیغات شهری و فعالان فضای مجازی در این زمینه می تواند فضای مثبتی جهت معرفی و شناساندن ورزشکاران شاخص حوزه ورزش استان ایجاد کرده و در این افراد انگیزه ای مضاعف ایجاد کند.
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد همچنین در راستای حمایت از ورزشکاران امید المپیک و پارالمپیک استان گفت: باید با دستگاه ها، کارخانجات و صنایع استان رایزنی های لازم صورت گرفته و فضای تبلیغاتی مناسبی در این حوزه شکل گیرد.
خامسی افزود: جهت تخصیص بودجه برای موارد راه یافته به المپیک و پارالمپیک باید مصوبه ای شکل گیرد تا زمینه ی توسعه ی استان و مقام آوری و افتخار آفرینی این ورزشکاران فراهم شود.
مسعود شریعتی  مديركل ورزش و جوانان استان با اشاره به مصوبه ی شورای عالی ورزش با عنوان حمایت از افرادی که امید المپیک یا پارالمپیکی شدن هستند، تاکید استاندار را جهت حمایت از این افراد خاطر نشان کرد و گفت: در حال حاضر 4 ورزشکار امید در استان داریم که دو نفر از آن ها امید المپیک و 2 نفر از آن ها امید پارالمپیکی شدن هستند و در صورتی که مورد حمایت های لازم قرار گیرند، قادر به کسب سهمیه المپیک سال 2020 خواهند بود.
وی افزود: برخی از حمایت های مورد نیاز توسط فدراسیون ها صورت می پذیرد اما بخش اعظم هزینه های اعزام ورزشکاران بر عهده ی خود آن هاست و امید داریم اداره ورزش و جوانان استان بتواند با همکاری و حمایت مادی و معنوی دستگاه ها و نهاد های استان، در جهت راهیابی و مقام آوری این ورزشکاران به المپیک 2020 گامی موثر بردارد.
در ادامه، چالش ها و دغدغه های موجود و راهکار ها و حمایت های مورد نیاز جهت راهیابی و مقام آوری ورزشکاران یزدی به المپیک مورد بررسی قرارگفته و نمایندگان ادارات استان جهت حمایت از این ورزشکاران قول مساعد دادند.
گفتنی است زمان برگزاری المپیک 2020، مردادماه سال 99 خواهد بود.