با حضور مديران و بازرسین سازمان امور اجتماعی کشور انجام شد:

بازدید از دفاتر تسهیل گری و توسعه محلی و تجهيزات مناطق کمتر برخوردار استان


بازدید مديران و بازرسین سازمان امور اجتماعی کشور از دفاتر تسهیل گری مناطق صدر آباد، حسن آباد و اسکان یزد، سه شنبه 30 مهرماه 98 با حضور فخر السادات خامسی مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد انجام شد.


به گزارش روابط عمومی دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد، طی این بازدید ها اقدامات انجام شده در زمینه های اقتصاد، حقوق، مددکاری، شهرسازی و اجتماعی در این دفاتر توسط کارشناسان مربوطه  شرح داده شد.
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد در بازدید از دفتر تسهیل گری و توسعه محلی منطقه صدر آباد با اشاره به نارضایتی و نگرانی مردم نسبت به نام پیشین این محل گفت: این محله قبلا با نام کشتارگاه شناخته می شد که با اعتراض مردم منطقه و همچنین تلاش های دفتر تسهیل گری این منطقه نام این محل به صدرآباد تغییر کرد و این امر نخستین اقدام مثبت و موثر این دفتر تسهیل گری بوده است.

بروز رسانی نقشه ی محل، آمارگیری و شمارش جمعیت، نمونه گیری، تمام شماری، برداشت پلاک، برداشت معابر، دارایی سنجی، اعتماد سازی و تقویت مشارکت اجتماعی مردم محل در امور اجرایی محله از جمله اقدامات انجام شده توسط دفاتر تسهیل گری مناطق صدر آباد، حسن آباد و اسکان از بدو تاسیس تا کنون است.
کاربری های دامداری ها، وجود ضایعات و کود حیوانی در محله، کودکان کار و خیابانی، آلودگی های زیست محیطی و زباله، خرید و فروش غیر بهداشتی دام زنده، حضور اتباع بیگانه، اعتیاد، خرید و فروش مواد مخدر و اشکال در شیب معابر و دفع آب های سطحی از مشکلاتی است که کارشناسان این دفاتر به آن ها اشاره نمودند.

باتمانی مدیر اداره ساماندهی سکونت گاه های غیررسمی و مناطق حاد و بحرانی ضمن تقدیر از فعالیت های انجام شده توسط این دفاتر در مدت کوتاه تاسیس تا کنون، همراهی و همکاری دستگاه ها و ادارات استان را لازم و ضروری دانست و گفت: خوشبختانه با دیدگاه مفید و موثر استاندار یزد، زمینه ی همکاری دیگر دستگاه ها با دفاتر تسهیل گری این استان فراهم شده و این موضوع تاثیر بسزایی در تسریع پیشبرد امور این دفاتر و حل مشکلات اجتماعی محلات کمتر برخوردار استان خواهد داشت.

وی افزود: تقویت مشارکت مردم در امور اجتماعی از جمله اهداف شکل گیری این دفاتر بوده و مردم باید برای حل مشکلات خود و جامعه شان مشارکت موثر داشته باشند.

در ادامه مديران و بازرسین سازمان امور اجتماعی و فرهنگی کشور به همراه مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری، از مجتمع آموزشی حضرت مهدی حسن آباد، سالن ورزشی شهدای حسن آباد، موسسه توانمند سازی بوی مهر کویر، کتابخانه علامه جعفری حسن آباد و اورژانس اجتماعی استان بازدید کرده و از نحوه هزینه کرد اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای این مراکز و تاثیرات آن آگاه شدند.