معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار عنوان كرد :

توسعه انساني، محور اصلي توسعه پايدار در كشور است


معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار يزد با تأكيد بر اينكه در جامعه امروز توسعه انساني، محور اصلي توسعه پايدار در كشور است، گفت: مبناي اين توسعه انساني پرورش انسان‌هایی خلاق، انديشمند، پرسشگر و مشارکت‌جو است.

وز يكشنبه 5 مهرماه سال تحصيلي 95-94 دانشگاه فرهنگيان استان با حضور نماينده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه يزد، معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار یزد ، مديركل امور اجتماعي و فرهنگي استانداري، فرماندار يزد، مديركل آموزش‌وپرورش و جمعي از مسئولان استان در پرديس شهيد دكتر پاک‌نژاد يزد آغاز شد.
معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار یزد در اين مراسم ضمن گراميداشت ياد و خاطره جان‌فشانی رزمندگان غيرتمند كشور در 8 سال دفاع مقدس، اظهار داشت : 8 سال دفاع مقدس امروز سند مظلوميت نظام و سند افتخار و اقتدار جمهوري اسلامي ايران است.
" محمدعلي طالبي "بازگشايي مدارس و دانشگاه‌ها را جشن تعليم و تربيت در سراسر كشور دانست و با اشاره به جايگاه و اهميت دانشگاه فرهنگيان، افزود : در دنياي امروز دانشجويان به‌عنوان نيروي انساني خلاق و پرسشگر نقش مهمي در توسعه پايدار كشور دارند.
وي تصريح كرد : انتظاري كه از دانشگاه فرهنگيان داريم اين است كه اين دانشگاه در راستاي تحقق توسعه انساني و تربيت نسلي كه بتواند مبناي تحول و توسعه ايران اسلامي باشد نقش و رسالت مهم خود را به‌خوبی ايفا نمايد.
طالبي بابیان اينكه رسالتي كه دانشجويان دانشگاه فرهنگيان بر عهده‌دارند كسب علم و دانش است، خاطرنشان كرد: ما امروز علاوه بر توسعه دانش و فناوري رسالتي بزرگ بر عهده‌داریم و آن معرفي و شناساندن باورها و فرهنگ والا و تمدن ايراني اسلامي به جهانيان است و اين رسالت نيازمند پرورش انسان‌های فرهیخته‌ای است كه بااخلاق ديني، اسلامي و اعتقادي خود بتوانند بار اين مسئوليت عظيم را به دوش بكشند و دانشگاه فرهنگيان در تربيت چنين نسلي می‌تواند بسيار تأثيرگذار باشد.


ضرورت اداره حج توسط كشورهاي اسلامي


معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار در بخش ديگري از سخنان خود در اين مراسم ضمن تسليت حادثه غم‌بار جان باختن حاجيان ايراني و مسلمان در صحراي منا گفت : اين حادثه بزرگ در صحراي منا نتيجه بی‌تدبیری حاكمان سعودي بود، فاجعه‌ای كه قلب‌های مسلمانان را در سراسر جهان جریحه‌دار كرد و تكرار اين حوادث كه از دهه‌های گذشته به‌صورت مرتب اتفاق افتاده نشان از بی‌کفایتی حاكمان سعودي دارد.
"طالبي" در پايان سخنان خود اظهار اميدواري كرد : با توجه به اتفاقات اخیر و اندوهی که بر دل مسلمانان جهان نشسته است ، شرایط اداره مشترك اين اماكن مقدس توسط جامعه كشورهاي اسلامي به وجود آيد و حاكميت سعودي به‌جای اينكه حامي گروه‌های تروريستي و عامل تجاوز به مردم مظلوم كشور يمن باشد به فكر مديريت هر چه‌بهتر حرمين شريفين و اين اماكن مقدس باشد.


معلمان دغدغه تربيت داشته باشند


در ادامه اين مراسم نماينده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه يزد بابیان اينكه بايد در دانشگاه‌ها انسان‌هایی تربيت شوند كه دارای تقوي و علم باشند، گفت : دانشگاه فرهنگيان می‌تواند به‌عنوان گلوگاه تعليم و تربيت نقش مهمي در تربيت چنين دانشجوياني داشته باشد.
"آیت‌الله محمدرضا ناصري "خاطرنشان كرد: در قرآن مجيد به تعقل، تفكر، تدبر و تقوي تأكيد فراواني شده است و جامعه‌ای كه اين چهار اصل را به‌عنوان هدف در زندگي خود انتخاب كند در مسير الهي و رضاي خداوند گام بر خواهد داشت.