مدیرکل دفتر امور اجتماعی وفرهنگي استانداری یزد :

ساختارهاي شبكه اي به توسعه سرمايه اجتماعي كمك مي كند


.

مجید جوادیان‌زاده، در دومین نشست منطقه‌ای و کارگاه‌های آموزشی همکاری‌های تخصصی و شبکه‌ای سازمان‌های مردم نهاد و دستگاه‌های اجرایی مرتبط با امور زنان و خانواده اظهار داشت: شبکه‌ سازی سازمان‌های مردم‌نهاد در میان سه استان یزد، چهارمحال بختیاری و اصفهان شکل گرفته و امیدواریم این شبکه‌‌سازی در سطحی بالا اتفاق بیفتد.
وی عنوان کرد: سمن‌ها وقتی می‌توانند مسئولیت خود را به بهترین نحوممکن انجام دهند که با شبکه‌های مختلف تعامل داشته باشند وخود را در يك چارچوب شبكه اي باز تعريف كنند.
جوادیان‌ زاده خاطر نشان کرد: اگر ساختارهای شبکه‌ای اتفاق بیفتد به افزایش سرمایه اجتماعی نیز کمک بزرگی خواهد شد.
مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری یزد اظهار داشت: جامعه ما اکنون دچار فرسایش در سرمایه اجتماعی شده است، وما وقتی می‌توانیم این فرسایش را ترمیم کنیم که یاد بگیریم  حضور یکدیگر را تحمل کرده و به یکدیگر اعتماد داشته باشیم.
جوادیان‌زاده تاکید کرد: استانهاي يزد ،اصفهان و چهارمحال و بختياري كه از نظر جغرافيايي بهم نزديكند بايد احيانا به ترسيم گسل هاي فرهنگي بپردازند.
این مسئول در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر لزوم آموزش در حوزه تشکل‌ها و سازمان‌های مردم نهاد عنوان کرد: اگر آموزش نباشد، فعالیت‌ها عمق پیدا نمی‌کند و در سطح باقی می‌ماند
در این همایش که به مدت سه روز با حضور مسئولان تشکل‌های مردم نهاد و نمایندگان دستگاه‌های اجرایی مرتبط با امور زنان و خانواده به میزبانی یزد برگزار شد ، 120 نفر از استان‌های یزد، چهارمحال و بختیاری و اصفهان حضور داشتند.