مدیر کل دفتر امور اجتماعی استانداری تصریح کرد

سازمان دانش‌آموزی، سازمانی مردم نهاد است که در راستای تربیت اجتماعی دانش‌آموزان نقش موثری ایفا می‌کند.


.

جوادیان زاده در جلسه‌ای که به منظور هم‌اندیشی و تعامل سازمان دانش‌آموزی با مجموعه استان جهت استفاده از توانمندی‌های این دستگاه برگزار شد، با اشاره به سطح علمی بسیار خوب استان یزد در سطح کشور گفت صدرنشینی توسعه صنعتی استان یزد در کشور موجب توجه ویژه دانش‌آموزان و خانواده‌های یزدی به مسائل علمی و آموزشی شده است و متاسفانه همین امر، موجب غفلت خانواده‌ها از سایر ساحت‌های تربیتی شده و دانش‌آْموزان و دانشجویان نخبه یزدی در سطح کشور، آنچنان که باید و شاید از مهارت‌های اجتماعی برخوردار نیستند.

وی ادامه داد سازمان دانش‌آموزی به عنوان نهادی که مهم‌ترین هدف خود را تربیت اجتماعی دانش‌آموز معرفی می‌نماید، قطعاً نقش بسزایی در تغییر دیدگاه‌ها به این حوزه مهم تربیتی خواهد داشت. وی ابراز امیدواری کرد این سازمان بتواند با کمک تشکیلات و سازوکارهای ویژه خود نقش مهمی در آموزش مهارت‌های زندگی و تربیت ساحت اجتماعی دانش‌آموزان ایفا نماید.

مدیر سازمان دانش‌آموزی استان در این جلسه ضمن بیان تاریخچه و اهداف تاسیس این سازمان، به ارائه گزارشی از اقدامات و فعالیت‌های این سازمان پرداخت. وی با اشاره به عضویت ده هزار دانش‌آموز یزدی در این سازمان گفت آرزوی داشتن جامعه‌ای عاری از آسیب‌های اجتماعی یکی از اهداف این سازمان عمومی غیردولتی است.

"حسینعلی ملانوری" ضمن اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه با ادارات مختلف، از استانداری و به ویژه دفتر امور اجتماعی درخواست کرد تا با حمایت‌های معنوی از این سازمان بستر مناسبی را فراروی دانش‌آموزان یزدی قرار دهند تا با توان بیشتر و مهارت‌های بهتر در صحنه‌های اجتماعی استان و کشور ایفای نقش کنند.

در این جلسه همچنین معاونین سازمان دانش‌آموزی و کارشناسان حاضر به ارائه نقطه نظرات خود درخصوص فعالیت‌های سازمان پرداختند و در پایان مقرر شد گزارش فعالیت‌ها به سمع و نظر استاندار محترم رسانیده شود تا تصمیمات لازم درخصوص حمایت از سازمان دانش‌آموزی اتخاذ شود.