سخن مدیرکل امور اجتماعی فرهنگی استانداری در روز جهانی بیماران خاص


«فخرالسادات خامسی هامانه»، دبیر کمیته بیماران خاص و صعب العلاج به مناسبت روز جهانی بیماران خاص و صعب‌العلاج پیامی ابلاغ کرد.

سخن «فخرالسادات خامسی هامانه»، دبیر کمیته بیماران خاص و صعب العلاج به مناسبت 18 اردیبهشت، روز جهانی بیماران خاص و صعب‌العلاج:

مسئولان استان واقف‌اند که بخشی از جامعه درگیر درد و رنج ناشی از بیماری‌های خاص هستند. این قشر از جامعه و خانواده‌های آنان بدانند که تلاش مسئولان همدردی با آنها و طلب یاری برای ارتقای وضعیت معیشتی آنان است.
ضمن اینکه صبر و شکیبایی بیماران خاص و صعب العلاج استان و خانواده‌های آنان را پاس می‌داریم، اظهار امیدواری می‌کنیم که با اجرای برنامه‌های آموزشی و توجیهی پیشگیرانه و نیز حمایت‌های مادی و معنوی از بیماران صعب العلاج و خانواده‌های آنان، مرهمی برای کاهش دردهای آنان باشیم.

 

گفتنی است:
اهم فعالیت‌های کمیته بیماران خاص و صعب العلاج رسیدگی به مسائل و مشکلات بیماران اعم از مشکلات درمانی، معیشتی، اشتغال و تحصیل است.

بیماران تالاسمی، هموفیلی، ام اس و دیالیز در زمره بیماران خاص هستند و تاکنون امور مربوط به دارو و درمان، سهمیه‌های دارویی، معافیت هزینه‌های ثبت‌نام تحصیلی و وام‌های خوداشتغالی آنان به طور مستمر از سوی کمیته بیماری‌های خاص پیگیری شده است.

بیش از هزار و 800 بیمار خاص و صعب الاعلاج در استان یزد وجود دارند که با درد و رنج بیماری‌های سخت دست و پنجه نرم می‌کنند.