معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار يزد :

سلامت جامعه بر پايه بهداشت محيط استوار است


معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار گفت : زماني می‌توانیم جامعه‌ای سالم و خوب داشته باشيم كه به بحث بهداشت محيط در حوزه سلامت، توجه جدي نماییم.

روز دوشنبه 6مهرماه اولين گردهمايي صاحب‌نظران و متخصصين مهندسي بهداشت محيط با حضور معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار يزد، مديركل امور اجتماعي و فرهنگي استانداري، فرماندار يزد و جمعي از مسئولان استان با محوريت بررسي چالش‌های بهداشت محيط استان در سالن غدير يزد برگزار شد.
"محمدعلي طالبي" در اين گردهمايي با اشاره به اينكه برگزاري چنين همایش‌هایی در حوزه بهداشت محيط استان را بسيار ضروري دانست و اظهار داشت: ضرورت دارد در فرآيند توسعه پايدار، با توجه به صنعتي بودن استان يزد به حوزه بهداشت محيط نيز توجه ویژه‌ای شود.
وي بابیان اينكه بحث بهداشت محيط، يك بحث عمومي و پایه‌ای در حوزه سلامت است، تصريح كرد : يكي از ویژگی‌های بهداشت محيط متأثر بودن از عوامل مختلف است و براي ارتقاء بهداشت محيط در استان بايد همه دستگاه‌های مرتبط با حوزه سلامت، همكاري لازم را با دانشگاه علوم پزشكي شهيد صدوقي (ره) يزد داشته باشند و براي تحقق يافتن اين مهم تلاش نمایند.
طالبي در پايان سخنان خود به پيوست سلامت در پروژه‌های اقتصادي و توسعه‌ای استان اشاره و اظهار اميدواري كرد : با تفاهم مناسب دستگاه‌های مرتبط با بخش خصوصي اين مهم با جديت تمام در دستور كار حوزه سلامت استان قرار گيرد.
گفتني است در ابتداي اين مراسم رئيس دانشگاه علوم پزشكي و خدمات درماني شهيد صدوقي (ره) يزد گزارشي از جايگاه بهداشت محيط استان در نظام سلامت را ارائه نمود.