طرح تابستانۀ اُمگا مؤثر در آماده‌سازی روحی و ذهنی دانش‌آموزان


فخرالسادات خامسی‌هامانه برگزاری کلاس‌های آموزشی و تمهیدات مشاوره‌ای را در آماده‌سازی روحی و ذهنی دانش‌آموزان برای کنکور مؤثر دانست.

به گزارش دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد، «فخرالسادات خامسی هامانه»، ضمن بازدید از محل برگزاری کلاس‌های طرح ملی امگا در آیین اختتامیه این طرح نیز حضور یافت.

 

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری طرح امگا(اصول مشاوره و گنجینه آموزش) را نخستین تجربه مؤسسات مردم‌نهاد در عرصه فعالیت‌های آموزش‌های پیش از کنکور دانست که با حضور 195 نفر از دانش‌آموزان استان‌های یزد، هرمزگان، کرمان، تهران و آذربایجان شرقی اجرا شده است.

وی نکات برجسته این طرح را مشارکت جوانان باانگیزه در استفاده بهینه از فرصت‌ پیشتازی استان یزد در کنکور سراسری بیان کرد و گفت: مشارکت جوانان و جذب حمایت‌ نهادهای دولتی هزینه‌های معمول در این حوزه را کاهش داده و امکان استفاده دانش‌آموزان از دبیران و استادان با تجربۀ استان یزد را فرآهم کرده است.

خامسی هدف این طرح را که با حضور دانش‌آموزان برخی استان‌های کشور در استان یزد در حال برگزاری است، تقویت بنیه علمی و افزایش ظرفیت‌ تحصیلی دانش‌آموزان دانست.

مدیرکل دفتر اجتماعی و فرهنگی استانداری در بازدید از محل برگزاری این طرح، گفت: دوره‌های آموزشی امگا با حضور دبیران و استادان با تجربه در حال برگزاری است و حضور گسترده دانش‌آموزان در کلاس‌های این طرح نشان از استقبال کم‌نظیر دانش‌آموزان و خانواده‌هایشان از این طرح تابستانه است.

وی بیان کرد: حضور دانش‌آموزانی از دیگر استان‌ها حاکی از جایگاه خوب استان از نظر آموزش و رتبۀ علمی و تحصیلی است.

خامسی با بیان اینکه کنکور یکی از مهمترین اتفاق‌های زندگی دانش‌آموزان و سازندۀ سرنوشت آنان است، گفت: طرح امگا اقدامی مهم برای آماده‌سازی دانش‌آموزان و پیشرفت تحصیلی آنها است.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کنکور را رقابتی بزرگ عنوان کرد که نتیجۀ سال‌ها تلاش و کوشش دانش‌آموزان بوده و عرصه‌ای برای مهارت‌سنجی علمی آینده‌سازان این کشور به شمار می‌رود.

وی بیان کرد: آمادگی روحی و ذهنی دانش‌آموزان برای حضور موفق در کنکور مهم است که این طرح ضمن مشارکت سازمان‌های مردم‌نهاد و دستگاه‌های دولتی، سعی می‌کند این جنبه را نیز تقویت کند.

گفتنی است، طرح ملی امگا با موضوع برگزاری کلاس‌های آموزشی و تمهیدات مشاوره‌ای در آماده‌سازی روحی و ذهنی دانش‌آموزان برای کنکور است که به همّت مؤسسه مردم‌نهاد نیسم دانش و با همکاری دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری، اداره کل ورزش و جوانان، شهرداری و شورای شهر یزد و دانشگاه یزد به اجرا درآمد.