معاون سياسي، امنيتي و اجتماعی استاندار يزد:

مبارزه با بی سوادي متأثر از نگاه عميق حضرت امام (ره) است


معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار گفت: مبارزه بابی سوادي در كشور متأثر از نگاه عميق حضرت امام خميني (ره) بوده است.

به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري يزد، روز چهارشنبه 14 بهمن‌ماه همايش تجليل از فعالان عرصه سوادآموزی مدارس استان با حضور معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار، معاون امور آموزشی نهضت سوادآموزی كشور، مديركل آموزش‌وپرورش و جمعي از مديران فرهنگي استان در سالن جلسات تالار فرهنگيان يزد برگزار شد.

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعی استاندار در این همايش ضمن تبريك ایام‌الله دهه فجر و پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي اظهار داشت: يكي از دستاوردهاي بزرگ نظام جمهوري اسلامي ايران كه متأثر از نگاه عميق و آینده‌نگر حضرت امام خميني (ره) بوده است ارتقاء سوادآموزی و ریشه‌کنی بی‌سوادی در كشور است.
«محمدعلي طالبي» ادامه داد: در مقايسه با بسياري از تحولات سياسي در دنياي معاصر اقدامي كه انقلاب اسلامي در حوزه ارتقاء سواد و توسعه علمي جامعه ايران انجام داد، تقریباً در همه انقلاب‌های جهان بی‌نظیر بود.
وي افزود: انقلاب اسلامي، انقلابي براي حاكميت مردم بر سرنوشت خودشان بوده و امروز ايران اسلامي در توسعه علم و فناوري در جامعه پیشرفت‌های بی‌نظیری داشته است كه ملت ايران از دستاوردهاي آن بهره‌مند شده و می‌شوند.
طالبي تصريح كرد: استان يزد نيز جزء استان‌های پيشتاز و پيشگام در حوزه ارتقاء سواد و مبارزه بابی سوادي بوده و تحقق اين مهم ناشي از شاخص‌های بالاي استان درزمینه هاي فرهنگي، اجتماعي و علمي است.
معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار اظهار داشت: نكته مهم‌تر، ظرفیت‌های بسيار قوي انساني در استان است كه توانسته‌اند يزد را با جايگاه علمي شايسته و تأثیرگذار در كشور معرفي كنند.
وي ادامه داد: موفقیت‌های پی‌درپی دانش آموزان استان در كنكور سراسري، كسب رتبه‌های برتر در المپيادهاي علمي و فرهنگي و رتبه بالاي استان در حوزه مبارزه بابی سوادي، جلوه‌هایی از اين موفقيت بوده و امروز كسب رتبه اول طرح باسوادي اولياي بی‌سواد دانش آموزان توسط معاونت سوادآموزی اداره كل آموزش‌وپرورش استان بر اين افتخارات افزوده است.
طالبي در بخش ديگري از سخنان خود به برخي از تهديدهايي كه استان در طرح مبارزه بابی سوادي با آن روبروست اشاره كرد و گفت: مهاجرت‌پذیری استان و حضور اتباع بيگانه به علت شرايط ويژه صنعتي يزد ازجمله اين چالش‌ها است كه شاهد مهاجرت نيروي كار با تحصيلات كم و گاهي نيروي كار بی‌سواد به استان يزد هستيم.
معاون سياسي، امنيتي و اجتماعی استاندار در پايان سخنان خود تصريح كرد: مسئولان ارشد استان با نگاه ملي كه به حوزه سوادآموزی دارند و با توجه به تأکیدات ويژه مقام معظم رهبري در بحث ریشه‌کنی بی‌سوادی و سوادآموزي اتباع بيگانه، تمام تلاش خود را براي ارتقاء سواد و دانش جامعه انجام خواهند داد.
گفتني است در پايان اين نشست از فعالان عرصه سوادآموزي استان با اهداي تنديس همايش و لوح تقدير تجليل شد.