نشست خبری هفته ملی کودک استان یزد با عنوان 'بادبادک امید'


نشست خبری هفته‌ی ملی کودک استان یزد با حضور مدیران کل و معاونان ادارات مرتبط با حوزه‌ی کودک و نوجوان و اصحاب رسانه استان در سالن موحدین استانداری یزد،به میزبانی دفتر امور اجتماعی برگزار شد. در ابتدای این نشست، خبری پاک‌طینت به نیابت از جوادیان زاده، مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری به میهمانان حاضر در این نشست، خوش‌آمد گفت و افزود: اهمیت انعکاس اخبار هفته‌ی ملی کودک به علت اهمیت موضوع کودک در جامعه است. هرچند اصحاب رسانه اگر خبری انعکاس می‌دهند، مخاطب اصلی آن کودکان نیستند اما افکار عمومی و جامعه را به سمت و سوی مبحث مهمی به نام کودکی، معطوف می‌کنند و این می‌طلبد که اصحاب رسانه، هفته ی ملی کودک و اخبار مربوط به آن را ویژه پوشش دهند. کاظمی معاون دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری نیز در این نشست خبری ضمن سپاس از اصحاب رسانه استان، از هماهنگی‌های سازمان‌ها و نهادهای مرتبط درخصوص برگزاری برنامه‌های هفته‌ی ملی کودک قدردانی کرد. سپس مدیرکل کانون پرورش فکری استان یزد، ضمن تبریک اعیاد قربان و غدیر و هفته‌ی ملی کودک و خیرمقدم به مدیران کل، معاونان و اصحاب رسانه حاضر در این جلسه گفت: هفته ملی کودک هم‌زمان در سراسر کشور، با عنوان "بادبادک امید" و با شعار "شادی، دانش، آرامش" برگزار می‌شود. عباسعلی دانافر با یادآوری این نکته‌که مردم موفق امروز کودکان جسور دیروز بوده‌اند، در خصوص لزوم برگزاری برنامه‌های شاد و پرنشاط در هفته‌ی ملی کودک، خاطرنشان ساخت: شادی یکی از نیازهای اساسی کودکان برای ساختن آینده کشوری موفق است. براین اساس، برنامه‌های گرامی‌داشت این هفته با هدف به رسمیت شناختن حقوق کودکان، جلب توجه افکار عمومی، جامعه و خانواده‌ها نسبت به تقویت حس امید و آرزو در کودکان، معرفی نقش خانواده در تربیت کودک و بررسی دلایل گسست خانواده، بررسی آسیب‌های اجتماعی مرتبط با کودکان، توجه به گسترش هنر و موسیقی و ارائه آموزش‌های مفید در زمینه‌ی شکوفایی استعدادها و خلاقیت کودکان برگزار می‌‌‌شود.  

نشست خبری هفته‌ی ملی کودک استان یزد با حضور مدیران کل و معاونان ادارات مرتبط با حوزه‌ی کودک و نوجوان و اصحاب رسانه استان در سالن موحدین استانداری یزد،به میزبانی دفتر امور اجتماعی برگزار شد.

در ابتدای این نشست، خبری پاک‌طینت به نیابت از جوادیان زاده، مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری به میهمانان حاضر در این نشست، خوش‌آمد گفت و افزود: اهمیت انعکاس اخبار هفته‌ی ملی کودک به علت اهمیت موضوع کودک در جامعه است. هرچند اصحاب رسانه اگر خبری انعکاس می‌دهند، مخاطب اصلی آن کودکان نیستند اما افکار عمومی و جامعه را به سمت و سوی مبحث مهمی به نام کودکی، معطوف می‌کنند و این می‌طلبد که اصحاب رسانه، هفته ی ملی کودک و اخبار مربوط به آن را ویژه پوشش دهند.

کاظمی معاون دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری نیز در این نشست خبری ضمن سپاس از اصحاب رسانه استان، از هماهنگی‌های سازمان‌ها و نهادهای مرتبط درخصوص برگزاری برنامه‌های هفته‌ی ملی کودک قدردانی کرد.

سپس مدیرکل کانون پرورش فکری استان یزد، ضمن تبریک اعیاد قربان و غدیر و هفته‌ی ملی کودک و خیرمقدم به مدیران کل، معاونان و اصحاب رسانه حاضر در این جلسه گفت: هفته ملی کودک هم‌زمان در سراسر کشور، با عنوان "بادبادک امید" و با شعار "شادی، دانش، آرامش" برگزار می‌شود.

عباسعلی دانافر با یادآوری این نکته‌که مردم موفق امروز کودکان جسور دیروز بوده‌اند، در خصوص لزوم برگزاری برنامه‌های شاد و پرنشاط در هفته‌ی ملی کودک، خاطرنشان ساخت: شادی یکی از نیازهای اساسی کودکان برای ساختن آینده کشوری موفق است. براین اساس، برنامه‌های گرامی‌داشت این هفته با هدف به رسمیت شناختن حقوق کودکان، جلب توجه افکار عمومی، جامعه و خانواده‌ها نسبت به تقویت حس امید و آرزو در کودکان، معرفی نقش خانواده در تربیت کودک و بررسی دلایل گسست خانواده، بررسی آسیب‌های اجتماعی مرتبط با کودکان، توجه به گسترش هنر و موسیقی و ارائه آموزش‌های مفید در زمینه‌ی شکوفایی استعدادها و خلاقیت کودکان برگزار می‌‌‌شود.