نگاه جامعه گرايانه داروسازان تضمين سلامت بيماران خاص


مديركل اجتماعي فرهنگي استانداري گفت: نگاه جامعه گرايانه داروسازان سلامت بيماران خاص را تضمين مي كند.

به گزارش روابط عمومي دفتر امور اجتماعي فرهنگي ،  فخرالسادات خامسی مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد درهمایش درمان های جدید در تالاسمی كه روز پنجشنبه 18 مهر 98 با حضور ، پزشکان، پرستاران و اساتید تالاسمی استان برگزار شد.
 ضمن تقدیر و تشکر از تمامی فعالین حوزه ی دارویی بیماران خاص که نگاهی جامعه گرایانه به بحث دارو در حوزه ی بیماران خاص دارند گفت:
کمیته ی بیماران خاص بر اساس نوع وظایفی که در حوزه ی بیماری های خاص بر عهده ی دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری است، تشکیل شده و مطالبات، نیاز ها، چالش ها و مسائل مربوط به بیماری های ام اس، تالاسمی، هموفیلی و کلیوی را به صورت ستادی و نظارتی و از محل استانداری بررسی و پیگیری می کند.
وی در ادامه افزود: کمیته ی بیماران خاص ذیل کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده در حال فعالیت بوده و تمامی مباحث و مشکلات و دغدغه های مطرح شده در اینگونه جلسات، پس از بررسی، در شورای برنامه ریزی و توسعه ی استان که مصوبات آن لازم الاجرا است مطرح شده و قابلیت اجرایی پیدا می کنند.
وی همچنین آمادگی دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد جهت همکاری و پیشبرد طرح های مناسب پیشنهادی اعلام نمود و افزود: از معضلات موجود در حوزه ی بیماری های خاص آگاه هستیم و آمادگی پذیرش و اجرای طرح ها و برنامه هایی که قابلیت اجرایی داشته باشند را داریم و امید داریم با اجرای این طرح ها گامی موثر در جهت رفع مشکلات حوزه ی بیماران خاص برداشته شود.
خامسی با اشاره به اهمیت موضوع سلامت در جامعه، آن را زیرساخت بسیاری از برنامه ریزی های حوزه های مختلف اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی جامعه دانست و گفت: سیاستمداران و دولتمردان باید به زیرساخت های مربوط به سلامت توجه ویژه داشته باشند.
گفتنی است همایش بررسی درمان های جدید در تالاسمی جهت بررسی و شناخت دارو ها و روش های درمانی جدید بیماری تالاسمی برگزار شد.