معاون برنامه ریزی و هماهنگی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهور :

سیاست دولت تدبیر وامید احیای جامعه مدنی است


معاون برنامه ریزی و هماهنگی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهور گفت : نظر و سیاست رئیس جمهور و دولت تدبیر و امید در این است که جامعه مدنی احیا شود و با یک نگاه توسعه ای، سازمانهای مردم نهاد به ویژه در امور زنان و خانواده در جامعه توسعه و گسترش یابد.

دومین نشست منطقه ای و کارگاههای آموزشی همکاریهای تخصصی و شبکه ای سازمانهای مردم نهاد و دستگاههای اجرایی مرتبط با امور زنان و خانواده" صبح سه شنبه 12 اسفند ماه با حضور معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد ، معاون برنامه ریزی و هماهنگی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری، مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری، مدیرکل دفتر سیاسی و انتخابات استانداری و بیش از یکصد سازمان مردم نهاد فعال در امور مرتبط با زنان و خانواده از استانهای اصفهان، چهارمحال و بختیاری و یزد در سالن آمفی تئاتر مجموعه رفاهی فرهنگیان یزد برگزار شد.
معاون برنامه ریزی و هماهنگی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهور اظهار داشت : مشارکت مدنی شاخص اصلی توسعه اجتماعی است و اگر توسعه اجتماعی محقق شود زندگی های ما رنگ و بوی دیگری خواهد گرفت و دیگر نگران بحث بهداشت، آموزش و آسیبهای اجتماعی نخواهیم بود.
"اطهره نژادی" با اشاره به فرمایشی از مقام معظم رهبری عنوان کرد : رهبر فرزانه انقلاب می فرمایند مسئله زن و خانواده از مسائل ضروری کشور است و ما این جمله را برای خودمان یک اصل کاری قرار داده ایم و خود را موظف می دانیم در جهت تحقق فرمایش ایشان گام برداریم زیرا خانواده بحث اصلی کشور است و زنان ستونهای اصلی نگهدارنده خانواده هستند.
وی با اشاره به دغدغه ریاست محترم جمهوري مبني به اینکه تا جایی که امکان دارد باید کار مردم به مردم سپرده شود گفت : اکر همه دغدغه داشتن یک ایران پیشرفته اسلامی و الگو را داریم باید وارد عرصه مشارکت فرهنگی و اجتماعی شویم.
"نژادی" ادامه داد: این نشست ها بدین منظور برگزار می شود که شما بدانید ما مسئولین در خدمت تحقق اهداف شما در رسیدن به یک جامعه مدنی پویا هستیم.
معاون برنامه ریزی و هماهنگی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوري ادامه داد : در حال حاضر نزدیک به ده هزار تشکل مردم نهاد مجوز فعالیت دارند و مشغول فعالیت می باشند که از این تعداد بیش از 1700 تشکل مردم نهاد به طور تخصصی در حوزه زنان و خانواده فعالیت می کنند و امیدواریم در معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوري بتوانیم این تشکلها را فعال تر از گذشته نماییم.
"نژادی" در بخش پایانی سخنان خود بیان داشت : شاخص جالبی که در هر سه استان اصفهان،چهارمحال و بختیاری و یزد وجود دارد این است که سهم اشتغال زنان در بخش صنعت قابل توجه است اما آنچه مهم است این است که دانش آموخته های دختر زیادی داریم که بیکار می باشند و شایسته است با یک نگاه برنامه محور از ظرفیت این نیروی انسانی پرانرژی نهایت استفاده را ببریم.
  این نشست در سه روز با کارگاههای مختلف آموزشی با موضوعات "تعریف و کارکرد شبکه" ،"سرمایه اجتماعی و شبکه ها" ، "انواع شبکه"، "سناریوهای شکل گیری شبکه" و "پایداری شبکه ها" در مجموعه رفاهی فرهنگیان یزد در حال برگزاری است.